Pająk ogrodzenia posesyjne
+48 666 678 220
Zadzwoń do nas
pajak.albert@gmail.com
Kontakt mailowy
Groszowice 97
Lokalizacja firmy

Jaka odległość między słupkami ogrodzenia panelowego?

Ogrodzenie panelowe to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Aby jednak mogło wyróżniać się estetyką, konieczny jest jego prawidłowy montaż, a szczególnie rozstaw słupków pod ogrodzenie panelowe. W naszym artykule wyjaśnimy, jaka powinna być odległość między słupkami ogrodzenia panelowego.

Ogrodzenie panelowe pod kątem

Czym wyróżnia się ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe umożliwiają szybkie stworzenie płotu wysokiej jakości, przy niewielkich kosztach. Składa się ono z gotowych elementów, które są łatwe w montażu, nawet dla osób początkujących. To przęsła, słupki, brama i furtka. Wszystko łączy się za pomocą obejm, dzięki czemu montaż jest szybki, a cała konstrukcja bardzo stabilna i praktycznie niezawodna. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki powinien być rozstaw słupków ogrodzenia panelowego. Aby zaplanować, co ile słupki ogrodzenia panelowego należy skompletować poszczególne elementy, dzięki czemu możliwe będzie zorientowanie się w wymiarach. Rozstaw słupków montażowych jest uzależniony od szerokości przęseł, rozmiaru obejm oraz przekroju słupków. Zazwyczaj oszacowanie odległości nie jest trudne, a sam montaż również może przebiegać wyjątkowo szybko.

Ogrodzenie panelowe stopniowanie
Ogrodzenia panelowe rozstaw słupków

Ogrodzenia panelowe rozstaw słupków

Rozstaw słupków ogrodzenia panelowego należy wyznaczać, kierując się szerokością panelu. Standardowo wynosi ona 250 cm. Koniecznie należy uwzględnić także przekroje słupków i rozmiary obejm. Taka odległość na montaż najczęściej określana jest przez producenta, a w przypadku problemów z montażem, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu mogą zrobić to niezwykle szybko. My w naszej firmie tworzymy projekty i zajmujemy się profesjonalnym montażem. Kiedy przekrój słupka wynosi 60 × 40 mm, a szerokość paneli 250 cm odległość między słupkami będzie wynosić 257-258 cm. Podczas montażu konieczne może okazać się docinanie paneli, co sprawi, że odległość między słupkami będzie mniejsza. Na szczęście ich docinanie jest wyjątkowo proste, dlatego nie stanowi to problemu podczas montażu, nawet dla osób, które pierwszy raz w życiu tworzą własne ogrodzenie panelowe. Jest ono wyjątkowo estetyczne i trwałe, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup przęseł wysokiej jakości.

Ogrodzenie panelowe pod skosem – jak je wykonać?

Ogrodzenie panelowe idealnie nadaje się nie tylko do montażu na równej powierzchni, ale również tam, gdzie mamy do czynienia z małymi czy dużymi nierównościami terenu. W takiej sytuacji idealnie będzie prezentowało się ogrodzenie panelowe z uskokami. Aby umieścić słupki, konieczne jest wykopanie dołów na głębokość około 80-120 cm. Podmurówkę warto wykonać z prefabrykowanych elementów, które są łatwo dostępne i prezentują się wyjątkowo dobrze na każdej działce. Są łatwe w montażu, dlatego wykonanie takiego ogrodzenia panelowego na spadku może być naprawdę szybkie i proste. Do wykonania ogrodzenia panelowego z uskokami będą potrzebne narzędzia takie jak: łopata, miara, poziomica i wkrętarka. To dużo mniejsza ilość narzędzi niż w sytuacji, kiedy konieczne byłoby równanie terenu. Oczywiście wykonanie takiego ogrodzenia możemy zlecić firmie. My chętnie podejmujemy się realizacji takich działań, kompleksowo i szybko.

Ogrodzenie panelowe stopniowanie

Przy montażu ogrodzenia panelowego na pochyłym terenie stosuje się metodę stopniowania. Jest to schodkowe układanie paneli ogrodzeniowych, dzięki czemu całość prezentuje się wyjątkową estetyką oraz stabilnością. Wiele osób może zastanawiać się, jakie uskoki zastosować w przypadku montażu ogrodzenia panelowego. Bardzo dobrze sprawdza się rozwiązanie z równomiernym stopniowaniem. Aby oszacować spadki, koniecznie należy sprawdzić, jaka jest różnica wysokości pomiędzy pierwszym a ostatnim słupkiem. Dla przykładu, jeśli mamy do zamontowania 5 paneli, a ilość słupków pomiędzy wynosi 4, mierzymy różnice między pierwszym i ostatnim. Jeśli wynosi ona 1 metr, należy podzielić to na 5, co da nam 0,20 metra niżej. Oczywiście trudno jest o idealne stopniowanie ogrodzenia panelowego, nie ingerując w teren, jednak warto włożyć trochę wysiłku, gdyż efekt, może przejść najśmielsze oczekiwania.

Ogrodzenie panelowe pod kątem

Ogrodzenie panelowe pod kątem może prezentować się wyjątkowo estetycznie, szczególnie jeśli mamy do czynienia z terenem o mniejszych nierównościach. Przy takim montażu górna linia pozostaje równa, jednak ogrodzenie opada pod kątem równolegle do nachylenia terenu. W tym celu w odpowiedni sposób dopasowuje się przęsła ogrodzenia, jednak jest to trudne do wykonania dla osób, które nie mają doświadczenia. Jeśli chcemy w taki sposób stworzyć ogrodzenie, należy poprosić o pomoc specjalistów. Polecamy kontakt z naszą firmą, gdyż od lat podejmujemy się wykonywania różnych zleceń. Tworzymy ogrodzenia panelowe z uskokami i te pod kątem. Doskonale potrafimy oszacować, jaki powinien być rozstaw słupków pod ogrodzenie panelowe oraz jakie akcesoria montażowe wybrać, aby cała inwestycja była znośna dla portfela właściciela działki.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat montażu ogrodzeń panelowych sprawdź artykuł Montaż ogrodzenia panelowego na pochyłym terenie.

Ogrodzenia panelowe rozstaw słupków
Ogrodzenie panelowe stopniowanie