Kiedy decydujemy się na zakup działki, nie zwracamy uwagi na ukształtowanie terenu. Problem najczęściej pojawia się w sytuacji, w której decydujemy się na wykonanie ogrodzenia. Z naszego artykułu dowiesz się, jak stworzyć ogrodzenie panelowe na nierównym terenie.
Pochyły teren to dla wielu osób ogromny problem w sytuacji tworzenia ogrodzenia. Rewelacyjnie sprawdzi się tu ogrodzenie panelowe, które składa się z furtki, bramy wjazdowej i przęseł. Wszystko łączy się w jedną konstrukcję, która daje możliwość ogrodzenia nawet całej posesji, bądź jedynie jej części, łącząc przęsła z ozdobną bramą i furtką. Ogrodzenia panelowe są bardzo stabilne, lekkie i sztywne, ich montaż jest niezwykle prosty i szybki, co sprawia, że bez problemu można montować je na nierównym terenie. Jest to korzystny wybór również przez wzgląd na koszty, które w zestawieniu z innymi opcjami okazują się wyjątkowo niskie. Warto wiedzieć, że montaż ogrodzenia panelowego na nierównym terenie jest możliwy na podmurówce lub bezpośrednio nad gruntem z użyciem stóp fundamentowych.
Decydując się na ogrodzenie panelowe na pochyłym terenie, mamy do wyboru dwie metody. Wybór zależy w dużej mierze od stopnia nachylenia terenu. Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, konieczne jest wytyczenie granic posesji, czyli miejsc, w których zostaną zamontowane przęsła. Musimy również określić, gdzie znajdzie się brama wjazdowa i furtka. Następnie warto oczyścić miejsce, w którym wykonamy montaż. Na pochyłym terenie w ziemi najczęściej znajdziemy kamienie, a także korzenie drzew, dlatego, aby montaż mógł być efektywny, należy postarać się o to, aby usunąć wszelkie elementy, które mogą w tym przeszkadzać. Kiedy działka zostanie oczyszczona, należy wytyczyć miejsca dla montażu słupków. W tym momencie warto wykonać podmurówkę, szczególnie jeśli ją planujemy. Kiedy wykonamy te prace, należy wybrać sposób montażu.
Kiedy nachylenie terenu jest niewielkie, możemy pomyśleć o montażu ogrodzenia panelowego, tworząc łagodną linię, równoległą do terenu. Słupki umieszcza się w normalnych odległościach, a przęsła należy dopasować do stopnia nachylenia terenu. Muszą to być elementy wykonane na zamówienie, dopasowane do terenu, z jakim mamy do czynienia. Kiedy chcemy, aby konstrukcja tworzyła jedną linię, powinno się wybierać lekkie ogrodzenia panelowe. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wykonają projekt i podejmą się montażu, dopasowując ogrodzenie do ukształtowania terenu i preferencji właścicieli. W naszej firmie podejmujemy się wszystkich zleceń, dlatego możemy pochwalić się wieloma wykonanymi ogrodzeniami panelowymi w różnych miejscach.
W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze sporym spadkiem terenu i różnicami w ukształtowaniu, warto zdecydować się na montaż schodkowy. Metoda ta wymaga jednak sporo pracy i czasu, jednak pozwala uzyskać niesamowite efekty, nie tylko związane z wyglądem, ale również solidnością wykonania. O ile można zdecydować się na równanie terenu, w wielu przypadkach okazuje się to działaniem zbyt kosztownym. W tej metodzie tworzenia ogrodzenia panelowego dzięki temu, że tworzymy schodki, możliwe jest idealne dopasowanie elementów, które wchodzą w skład ogrodzenia panelowego. Ten rodzaj montażu można zastosować w sytuacji, kiedy decydujemy się na wykonanie betonowej podmurówki, a także wtedy, kiedy podejmiemy decyzję o zakupie gotowej podmurówki.
Kiedy nasz teren jest na tyle równy, że nie ma potrzeby wykonywania podmurówki, należy zabetonować słupki w ziemi. W sytuacji, kiedy wykonujemy podmurówkę z prefabrykatów, słupki betonuje się w specjalnie przystosowanych łącznikach, gdy wylewkę koniecznie jest przytwierdzenie słupków do muru przy użyciu kotew. Następnie należy wykonać montaż paneli ogrodzeniowych, które spina się ze słupkami, używając spinek czy obejm. Na końcu należy zamontować bramę wjazdową i furtkę. Jak widać, montaż odbywa się bardzo szybko i sprawnie, dlatego jest to idealny sposób na stworzenie ogrodzenia posesji na różnych typach terenów.
Nierówny teren jest często ogromnym wyzwaniem dla osób, które decydują się na stworzenie ogrodzenia. Panele ogrodzeniowe są bardzo łatwe w montażu, jednak na pochyłym terenie możemy mieć trudności w odpowiednim zaplanowaniu i przeprowadzeniu montażu. Właśnie dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom. W naszej firmie przeprowadzamy konsultację, tworzymy projekt i kosztorys, a następnie przystępujemy do montażu, który odbywa się niezwykle szybko i efektywnie. To oszczędność czasu i brak konieczności wykorzystywania specjalistycznego sprzętu, którego na co dzień nie posiadamy w domu, a którego wypożyczenie może wiązać się z wysokimi kosztami.
Jeśli szukasz więcej informacji na temat montażu ogrodzeń panelowych sprawdź artykuł Jaka odległość między słupkami ogrodzenia panelowego?